«

»

Şub 17 2013

Gıda ve Kozmetik Bağımlılığı

Mesela HepsiCola veya HerifLame adında, gıda veya kozmetik alanında yer edinmiş ve piyasada sağlam rakipleri olan bir şirketin yöneticisi olsan…

ilk soru: Şirketin laboratuvarından gelen rapora göre; bağımlılık yaptığı %100 ispatlanmış olan ve sağlığa hiç zararı olmayan bir maddeyi formüle dahil eder miydin?

ikinci soru: Üstteki soruya "hayır" cevabını verenler teneffüse çıkabilir. "evet" cevabı verenlere yeni soru: Aynı senaryoda, sağlığa zararı görece çok az olan bir madde olsa bu zımbırtı, o zaman formüle dahil eder miydin?

İkinci soruya da "evet" cevabını verenleri kendi vicdanı ile başbaşa bırakıyorum. İnsanların sağlığına -para için- hangi aşamaya kadar zarar vermekten çekinmezsin? Herkes kendini düşünsün, benim derdim bana yetiyor :)

Biraz düşündüm bunun üzerine… Birinci soruya cevabım kesinlikle "evet". İkincide tereddütlüyüm. Aslında şu anki durumum için kolaylıkla "hayır" diyebiliyorum ancak ilk cümleyi yeniden okuyup hayal edince, tereddütüm artıyor.

Emrperyalizm ve kapitalizmin "vicdanı" olmadığından, bahse konu firmaların tepesinde de genelde bu tanıma uyan insanlar oturduğundan, sanırım bizi azar azar zehirliyorlar.

  1. Cihan

    Çok doğru bir konuya değinmişsiniz teşekürler Yorumunuz…

  2. MEsut Saygi

    Kozmetik ürünlerinin üretimi İçin Bir Çok Hayvanı Deneylerde katlediyorlar

  3. Yiğit

    Daha geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir gösteri yapıldı. Bir insan üzerinde hayvanlara yapılan muameleler canlandırıldı. Canlandırması bile can sıkıcıyken.. Aldığınız kozmetik ürünlerinin arkasında “Hayvanlar üzerinde denenmemiştir” ibaresi olmasına dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

Bad Behavior has blocked 23 access attempts in the last 7 days.