«

»

Oca 10 2013

Bilecik’in ilginç vatandaşlarını arıyorum

Haber11'de bir haberden alıntı:

Camiye girmek için ruhsat mı alacağız arkadaşım? Bu nasıl bir sorudur… Eğer gerçekten vatandaşlar sormuşsa bu soruyu, bu ilginç vatandaşlarla tanışmak isterim. Nerelerde takılırsınız? Nasıl bulabiliriz sizleri?

Yok, vatandaşlara atfedilmiş bir yorum ise o zaman da asparagas'çıları kınıyorum. Bu kadar üfürük bir atıf ta fazla artık…

Sıkıntıyı halen anlamamışlar için söylüyorum: "Evet. Camilere her önüne gelen -hata önüne gelmeyenler bile- elini kolunu sallaya sallaya girecek"

Neyse efendim; hadi bir şekilde, bu yorum gerçek veya uydurma… Ama haberin altındaki 3,913 beğeniciye ne demeli? Allah ıslah eylesin hepinizi diyorum…

Zaten gıcığım cami ve tuvalet kilitleyen zihniyete. Yahu camilerin bir girişte bölmesi olur, bir de asıl iç mekanı olur. İç mekanı istersen hiç açma banane, ama giriş bölmesini nedden kilitlersiniz kardeşim? Elimi kolumu sallayarak istediğim camiye giremeyeceksem cami demeyin o binaya ve mesai saatlerini de bir zahmet kapısına yazın.

Kütahya'da ayazlı bir kış gecesi yatsı namazından –takriben– 1 saat sonra caminin kapısının önünde kar üstünde namaz kılmak zorunda kalmıştık. Neden? Camilerdeki çiniler çalışıyormuş. O zaman komple kapat camiyi… Devlet dairesi gibi cami mi olur yahu?

Camilerin tuvaletini komple kilitleyenler de aynı hesap. 1 tanecik tuvaleti gece nöbetçi bıraksanız, nolur? hadi tamamını bırakmayın pisletiyo bir takım öküzler ama bir tanesi de pislenirse pislensin artık. Nereye sıçacaklar? Halkın ihtiyacı görülsün.

Yorumu formunu geç

 1. Ali esimoğlu

  Hocam Çok güzel yazı ellerinize sağlık  

 2. Gümrük Müşavirliği

  Gerçekten kaydadeğer bir yazı. Milletimizin görüş açısı biraz açılmalı.  

 3. çok özel

  ehehehe gerçekten ilginç bir yazı olmuş elinize sağlık :)

 4. Marka Giyim

  Gerçekten çok güzel bir yazı oku + Gül = düşün ;-)

  1. Marka Giyim

   Yazınız sayesinde fashionworldoutlet Online Giyim çalışanlarının neşesi yerine geldi :-)

 5. hibe

  :) cok güzel bir yazı baya eğlendim

Bir Cevap Yazın

Bad Behavior has blocked 19 access attempts in the last 7 days.